gish

About gish

Gish در واقع موجودی ژله ای مانند و شش کیلوییست که هیچگونه عضوی درون بدنش وجود ندارد , بغیر از دو تا چشم زرد درخشنده و تعدادی دندون تیز و برنده ! ماجرا از اینجا شروع میشه که دوست جناب Gish که اتفاقا یک انسان مونث هم هست توسط نیرویی پلید دزدیده شده و به اعماق زمین برده میشه. Gish هم مثل همه ی داستانهای دیگه , تصمیم میگیره که بره و دوستش رو نجات بده.

اطلاعات بازی


حداکثر تعداد بازیکن: دو نفر

مناسبترین گروه برای این بازی: دوستان

سایت بازی: سایت رسمیاستیم

کیفیت بخش دونفره


گیم پلی بازی بر اساس چهار قابلیت اصلی Gish , انجام می پذیرد :

پرش:
پرش از سکویی به سکویی دیگر برای رسیدن به مناطق پر ارتفاع تر. در ضمن Gish می تواند با انقباض و انبساط بدن خود , ارتفاع پرش خود را افزایش دهد.

لغزندگی:
قابلیتی که به Gish امکان لغزش از تونلها و معابر باریک و تنگ و بعضی مواقع سر خوردن از زیر سنگها را می دهد.

سنگینی:
باعث می شود که وزن Gish و همچنین سختی و مقاومت او در برابر سقوط از ارتفاع زیاد افزایش یابد. همچنین امکان کشتن دشمنان و خراب کردن بعضی از سنگها نیز تنها با این قابلیت , امکانپذیر است.

چسبناکی:
با این قابلیت , تیغهایی ریز در اطراف Gish , پدیدار می شوند و این امکان را به او می دهند تا بتواند خود را به اکثر سطوح (نه همه ی آنها ) چسبانده و بدینوسیله از سقف و دیوار آویزان شده و به آرامی از آنها بالا رود.

از کلیدهای چهارجهته برای حرکت در جهات مختلف و از کلید Space مثل همیشه برای پرش و از کلیدهای A , S , و D نیز برای سه قابلیت نامبرده استفاده می شود. با کمک برنامه ی Xpadder نیز می توان از گیم پد استفاده کرد.

مناطق موجود در بازی از تنوع خوبی برخوردارند ولی اشکالی که می توان به آنها گرفت , تاریک بودن بیش از حد آنهاست. هر منطقه نیز از چندین مرحله ی بسیار کوتاه تشکیل شده. با هر بار بازی کردن , باید تمام مراحل هر منطقه به اتمام برسد تا منطقه ی بعدی به عنوان نقطه ی Save شما ذخیره شود. اگر در میانه ی هر مرحله از بازی خارج شوید یک جان از جان های شما کم می شود و به نوعی کار را برای شما سخت می کند.

در پایان هر منطقه , با یک غولآخر متفاوت روبرو می شوید که برای کشتن هر کدام باید از روشی متفاوت استفاده کنید. بازی بیشتر از اصول اکشن و سرعت عمل استفاده می کند ولی در بعضی از مراحل و در مواجهه با بعضی از دشمنان , باید به حل تعدادی پازل نسبتا ساده پرداخت که بازی را از یکنواختی خارج می کنند.
موزیکهای استفاده شده در بازی نیز بسیار خوب انتخاب شده اند و بر هیجان بازی می افزایند. گرافیک بازی کاملا بصورت دوبعدی طراحی شده (هم شخصیتها و هم مراحل) و این کار با زیبایی خاصی صورت گرفته و همانطور که قبلا گفتم , تنها ایرادات وارده تاریک بودن بیش از حد بعضی از مراحل و کمی کوتاهی بازیست. امکان ساخت و ویرایش مراحل نیز در بازی گنجانده شده.

قرار بود با توجه به موفقیتهایی که این بازی کسب کرد , بازی دوم آن هم ساخته شود و تا چند سال این قضیه همچنان پا برجا بود که متاسفانه در سال 2009 , با جدا شدن سازنده ی اصلی از شرکت بازیسازی , نسخه ی دوم بطور کامل منتفی شد.

محمد حسن میگه: فقط بخش رقابتی بازی دونفره میشه و بخش داستانی بازی تک نفره است.

فیلم و تصاویر بازی
حجم بازی ۸۱ مگابایت (نسخه 1.80)

دانلود بازی GISHMINIMUM:Windows 2000/XP/Vista, AMD, Intel or G3 1000+ Mhz processor; OpenGL Compatible 3D Graphics adaptor (ATI, NVIDIA, Intel, etc.) with 32 mb of video memory; 256MB of memory
RECOMMENDED:AMD, Intel, or G4 1500+ Mhz processor; OpenGL Compatible 3D Graphics adaptor (ATI, NVIDIA, Intel, etc.) with 64 mb of video memory, 256MB of memory


5 1 رای
امتیاز بازی
اشتراک
اشتراک در
guest

11 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
ورود
در حال بارگذاری ...
ثبت‌نام

New membership are not allowed.

در حال بارگذاری ...