سرعت کامپیوتر خود را به حالت عادی خود برگردانید

18ixerst85sdgjpg

برخی اوقات میبینیم بی دلیل سرعت کامپیوتر ما افت کرده و یا پنکه های CPU کامپیوتر ما به صدا در می آیند، گویی کامپیوتر در حال انجام محاسبات سنگینی است و یا به کلی کامپیوتر از انجام عملیات جدید خودداری میکند. هر کدام از اتفاقات بالا عوامل جداگانه ای دارند. ما نمیخوایم سرعت کامپیوتر ما از حالت عادی خودش بیشتر بشه، فقط میخوایم مثل همیشه خوب کار کنه.

با Task manger بیشتر آشنا شوید


تسک منجر میتوان به شما نشان دهد کدام سخت افزار کامپیوتر شما در انجام عملیات کم آورده است و دارد از تمام توان خود استفاده میکند. دکمه های ctrl + shift + ESC را همزمان فشار دهید و یا روی taskbar کلیک راست کنید و Start Task manager را انتخاب کنید. حال به زبانه Performance برید و Resource Monitor رو انتخاب کنید.

در مطلب جداگانه ای نرم افزار Razer Game Booster را معرفی کردیم که جدای از کنترل برنامه های اجرایی حین بازی، میتواند آرشیو زیبایی از بازی ها را هم ایجاد کند

زمانی که CPU کم می آورد


task-manager

گاهی می‌بینید با اینکه نرم افزاری در حال کار نیست اما پنکه های CPU مدام در حال کار هستند و کامپیوتر داغ کرده است. از بخش Resource Monitor هر عملیاتی که CPU زیادی را اشغال کرده نابود کنید. روی اسمش کلیک راست کنید و End Process را انتخاب کنید.

زمانی که RAM کم می آورد


اگر دیدید اجرا شدن برنامه نسبت به معمول کندتر انجام میشوند احتمال دهید برنامه دیگری تمام RAM شما را اشغال کرده است. زبانه Processes صفحه Task Manger را باز کنید و به ترتیب پرمصرفترین Memory مرتب کنید. ببینید چه برنامه ای دارد زیاده از حد مصرف میکند، برنامه مربوطه را End Process کنید.

زمانی که کامپیوتر از انجام هرکاری خودداری میکند


شاید کمتر اتفاق بیافتد زمانی که شما میتوانید ماوس را به راحتی حرکت دهید اما به کلی کامپیوتر از باز کردن برنامه ای جدید خودداری میکند. به بخش Resource Monitor سری بزنید. کشوی Disk را باز کنید. آیا کامپیوتر از تمام پهنای باند Hard Disk شما دارد استفاده میکند؟ پس علت همینه. شاید CD خرابی در DVD-ROM شما قرار دارد و یا در حال جابجایی چندین فایل همزمان هستید. CD را خارج کنید تا کامپیوتر نفسی بکشد.

سرعت کامپیوتر میتواند علت های متنوع دیگری هم داشته باشد، از جمله آنتی ویروس. مثلا آنتی ویروس شما ممکن است هر فایلی را قبل از اجرا بررسی کند و در نتیجه سرعت اجرای آن کم میشود. اما بعد از اجرا احتمالا مشکلی نخواهید داشت.

0 0 رای
امتیاز بازی
اشتراک
اشتراک در
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
نرم افزار x360ce

برای 99% بازی‌های دونفره‌ جدید شما به این نرم افزار نیاز دارید تا گیم پد خودتون رو به بازی بشناسونید.
ادامه ی مطلب ...

سایت رومیز گیمز
ورود
در حال بارگذاری ...
ثبت‌نام

New membership are not allowed.

در حال بارگذاری ...