بازی پادار

بسیاری از مردم “پادار” را بازی‌ای می‌دانند که در آن هیچ آزادی عملی وجود ندارد و احتمالاً علت آن اشیاء و ترکیبات دور از ذهنی است که دارای پا هستند.

اطلاعات بازی


تعداد بازیکنان: سه نفر  تا 12 نفر

تجهیزات: قلم و کاغذ

میزان دشواری: اجرای آن به صورت خوب مشکل است، با این وجود برای هر دو گروه کودکان و بزرگسالان مناسب است. به عنوان سرگرمی بعد از شام برای بزرگسالان عالی می‌باشد.

مدت بازی: یک دور بازی پنج دقیقه به طول می‌انجامد. اما معمولا تعداد دورهای بیشتری از بازی درخواست می‌شود.

شروع بازی


به هر بازیکن قلم و کاغذی می‌شود. سپس یکی از بازیکنان حرفی را به دلخواه انتخاب می‌کند. زمان بازی باید مورد توجه قرار گیرد زیرا بازیکنان تنها دو دقیقه زمان دارند تا هر چه را که به ذهنشان می‌رسد و با حرف انتخاب شده شروع می‌شود و پادار است (یا می‌تواند پادار باشد) روی کاغذ بیاورند.

نحوه اجرای بازی


به نظر می‌رسد بازی پادار ساده‌ترین بازی‌ای است که تا به حال ابداع شده است. اما یک بار آن را بازی کنید تا متوجه شوید واقعا مشکل است. در حرف، یک فهرست می‌تواند بسیار بلندتر از مثال زیر باشد. اما بسیار عجیب است که چقدر سریع ذهنتان هنگام بازی قفل می‌شود، مخصوصا هنگامی که بازیکنان دیگر را می‌بینند که با سرعت و حرارت در حال نوشتن هستند.

میز

مدیر

منشی

معاون

میمون

مرد

مؤمن

مارمولک

مبل

ماستبند

مرغ

میش

ملکه

مورچه

مکانیک

مترجم

مستأجر

معلم

ملخ

مگس

منقل

موسیقی‌دان

معتاد

موکل

مشاور

مرده‌شور

میزبان

مهمان

هنگامی که دو دقیقه به پایان رسید، همه از نوشتن دست نگه می‌دارند و یکی از بازیکنان فهرست خود را با صدای بلند می‌خواند. اگر هر یک از بازیکنان همان لغت را در لیست خود داشت، آن را خط می‌زند. سپس بازیکنی دیگر فهرست خود را می‌خواند و کار به همین منوال ادامه پیدا می‌کند. هنگامی که همه فهرستها خوانده شد، بازیکنان تعداد لغاتی را که در فهرستهایشان باقی مانده است اعلام می‌کنند. برنده بازی بازیکنی است که بیشترین لغت در فهرست او باقی مانده باشد.

برگرفته از کتاب: دائرة‌المعارف بازی‌های خانوادگی، برایان برنز

  • Like!
    10

پرسش و پاسخ

اشتراک
اشتراک در
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها