بازی مامور مخفی

بازی مامور مخفی برگرفته از بازی insider

بازی بیست سوالی رو که بلدید. از این بازی‌هایی که قراره یک کلمه‌ای حدس زده بشه زیاده. بعضی وقتها یک نفر قرار حدس بزنه کلمه چیه و یک جمع قراره اونو راهنمایی کنند، بعضی وقت‌ها هم جمع باید حدس بزنه کلمه‌ای که یک نفر انتخاب کرده چیه، مثل بازی پانتومیم. در بازی «مامور مخفی» غیر از شما که کلمه رو انتخاب کردید، یک نفر دیگه هم اونو میدونه، اما شما هم نمیدونید اون یک نفر کیه. جالب شد، مگه نه؟

اطلاعات بازی


تعداد بازیکنان: ۱۲ نفر

مناسبترین گروه برای این بازی: خانواده

براساس بازی خارجی: Insider یا Werewords

براساس بازی ایرانی: «ددان»

میزان دشواری: آسان

مدت بازی: هر دور ۱۰ دقیقه طول میکشه اما مطمئنا شما رو حداقل یک ساعت مشغول میکنه.

آماده‌سازی بازی


اتاق نشیمن یا اتاق پذیرایی برای اجرای این بازی عالیه. یک جایگاه مشخص کنید تا هرکسی که به عنوان مجری انتخاب میشه اونجا بشینه و تسلط داشته باشه بر جمع. به یک وسیله هم احتیاج دارید تا باهاش ۵ دقیقه زمان بگیرید.

اگه خواسته باشید در برگزاری بازی سنگ تموم بذارید، پیشنهاد میکنم یک وایت برد کوچک تهیه کنید و یک موژیک. حالا به تعداد نفرات کاغذ خورد کنید. روی یکی از اون کاغذ خورده‌ها ضربدر و روی یکی دایره بکشید. حالا همه‌ی کاغذها رو مچاله کنید و بین نفرات تقسیم کنید.

شروع بازی


فرض کنیم شما نفری هستید که کاغذ دایره دار رو برداشتید. در جایگاه مجری بنشینید. وایتبرد به شما داده خواهد شد. حالا یک کلمه روش بینویسید و مواظب باشید کسی نبینه شما چی مینویسید. از همه بخواهید چشماشون رو ببندند (حتی خود شما) و وایت برد رو به طرف جمع نگهدارید. حالا از مامور مخفی بخواهید که چشمهاش رو باز کنه و کلمه رو ببینه. بعد از چند لحظه وایتبرد رو به سمت خودتون برگردونید (مامور مخفی در این لحظه چشمهاش رو دوباره ببنده تا لو نره) و به همه بگید که چشماشون رو باز کنند. زمان سنج رو فعال کنید.

ادامه‌ی بازی


حالا همه باید با پرسیدن سوالات بله/خیر از مجری سعی کنند به جواب برسند. مامور مخفی هم که کلمه رو میدونه سوال میپرسه اما نباید خیلی تابلو سوال بپرسه که همه بفهمند اون مامور مخفیه. از طرفی باید به گروه کمک کنه تا به جواب برسند. اگر به جواب نرسید، بازی تمومه و مجری امتیاز میگیره اما اگر به جواب برسید، تازه بخش دوم بازی شروع میشه که باید حدس بزنید مامور مخفی کی بوده.

نحوه ی امتیاز گیری


اگر در مدت ۵ دقیقه گروه به جواب نرسید، مجری یک امتیاز میگیره.

اگر قبل از ۵ دقیقه گروه به جواب رسید، باید حدس بزنیم مامور مخفی کی بوده:

  • اگر مامور مخفی درست حدس زده شد، کسانی که درست حدس زدندند یک امتیاز میگیرند.
  • اگر مامور مخفی درست حدس زده نشد، مامور مخفی یک امتیاز میگیره.

برای حدس زدن مامور مخفی، رای گیری کنید. اسم تک تک افراد رو بخونید و بپرسید کیا فکر میکنند او مامور مخفی باشه. کسانی که در رای گیری شرکت کنند نمیتونند به شخص دیگری هم رای بدن.

اگر از این بازی خوشتون اومد، بازی اسپایفال رو هم تجربه کنید. اون یکم از این بازی حرفه‌ای تره و جوان پسندانه تر. اما این بازی رو شما میتونید با تمام اعضای خانواده بازی کنید!

انجمن سایت بازی‌های ۴ نفره
  • Like!
    2
انجمن بازی‌های ۴ نفره

پرسش و پاسخ

1 1 رای
امتیاز بازی
اشتراک
اشتراک در
guest
3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
مهدی

معمور مخفی نباید ۳ امتیاز بگیره؟ چون اینجوری همیشه می بازه که

محمدحسن

البته ربطی به برد و باختش نداره چون به هر حال نوبت همه میافته که مامور مخفی بشن. اما شاید اگه امتیاز مامور مخفی رو بیشتر کنیم هیجان بازی بیشتر بشه.

فرشاد

ما خیلی این رو بازی کردیم
باحاله
ولی همیشه یه باگی تو امتیاز دادن احساس میشه