Gauntlet Slayer Edition

About Gauntlet Slayer Edition

Gauntlet-2014

بازی Gauntlet بیشتر یک بازی چالشی هست تا یک بازی داستانی. به این معنی که هرکسی شخصیت مورد علاقه ی خودش رو برمیداره و باید با هم همکاری کنید و مراحل رو پشت سر بگذارید. با اینکه بازی خیلی خوبیه اما ممکنه مورد علاقه ی همگان قرار نگیره.

اطلاعات بازی


حداکثر تعداد بازیکن: چهار نفر

مناسبترین گروه برای این بازی: دوستان

سایت بازی: استیم

پیشینه ی بازی Gauntlet


اولین نسخه ی بازی Gauntlet در سال 1985 ساخته شد و تقریبا روی تمام کنسول ها و دستگاه های بازی پورت شد و همه بازی کردند اما نسخه ی اصلی بازی برای دستگاه های آرکید ساخته شده بود و گفته میشه اولین بازی چند نفره از دسته ی dungeon crawl این بازی یعنی Gauntlet بوده.

آخرین نسخه از سری بازی های Gauntlet قبل از نسخه ی فعلی، در سال 2005 بوده که برای کنسول پلی استیشن منتشر شد، با نام Gauntlet: seven sorrows. نسخه های دیگری هم بین سال های 1985 و 2005 منتشر شدند اما هیچکدام برای کامپیوتر نبودند. هر کدام از این نسخه ها تولید کننده و انتشار کننده ی متفاوتی داشتند. قدیمی تر ها رو اکثرا آتاری منتشر کرده اما این نسخه ی 2014 را شرکت Arrowhead، سازنده ی بازی مجیکا، و شرکت برادران وارنر منتشر کرده.

توضیحات کلی در مورد بازی Gauntlet


بازی Gauntlet همیشه 4 شخصیت داشت و در این نسخه هم همان 4 شخصیت همیشگی خود را حفظ کرده. جنگجو، جادوگر، اِلف و والکری. هرکدوم از شخصیت ها قدرت های مخصوص به خودشون رو دارند و جالب اینجاست که هرکدوم روش کنترل به خودشون رو دارند، یعنی به اینصورت نیست که برای همه ی شخصیت ها یک ضربه ی عادی داشته باشید و یکی مخصوص و برای هرکدوم یک دکمه تعریف شده باشه. مثلا برای جادوگر، مثل بازی مجیکا شما باید عناصر رو با هم مخلوط کنید و جادو رو اجرا کنید.

سعی شده فضای بازی خیلی سنگین و تاریک و مخوف نباشه و برای این کار روی صداگذاری ها و دیالوگ ها کار شده. دیالوگ های بازی ساده و تا حدودی طنز آمیز نوشته شده اند و صدا گذاری بازی تا حدودی کلاسیک کار شده، مثلا وقتی جون یا بطری های مانا رو جمع میکنید، صدا های آشنای بازی های قدیمی رو میشنود.

تقریبا سعی شده در بازی Gauntlet تمام عناصر بکار رفته در بازی های چند نفره لحاظ بشه. تقریبا از هر یک از بازی های معروف عناصری را در بازی بکار گرفته. بازی هایی مثل Magicka و Forced و Hammerwatch و …

مثل بازی Forced شما در ابتدای بازی باید وارد درهایی بشید و مرحله ی خودتون رو انتخاب کنید، اما دیگه بازی به اونصورت استراتژیک نیست. اگر Forced رو بازی کرده باشید و Gauntlet رو هم بازی کنید، میبینید که شباهت های زیاد دیگری هم دارند.

مثل بازی Hammerwatch، شما باید کلید جمع کنید تا بتونید درها رو باز کنید و باید تصمیم بگیرید با کلیدی که پیدا کردید، بهتره کدوم در رو باز کنید. همچنین میتونید بعضی دیوار ها رو خراب کنید تا اتاق های مخفی پیدا کنید.

کیفیت بازی Gauntlet در حالت چند نفره


در حالی که بازی همکاری است اما برای جمع کردن پول و جون حتما با هم دعوا خواهید کرد و سعی میکنید خودتون جلوتر از بقیه به پول ها دست پیدا کنید، زمانی که همه در حال کشتن دشمنان هستند.

وقتی یکی از بازیکنان بمیره بعد از مدتی زنده میشه و بازی زمانی به پایان میرسه که همه با هم مرده باشند. از طرفی جونها خیلی زیاد نیست و براحتی خواهید مرد، پس سعی کنید تا میتونید از ضربات و تیر های دشمن جاخالی بدید. و اگر فکر می کنید بازی برای شما کمی آسون شده، میتونید سختی بازی رو بالا ببرید تا به این زودی ها نتونید بازی رو به اتمام برسونید.

در طول بازی غیر از پول و جون، عناصر دیگری هم هستند که برای شما امتیاز میارند، مثل تاج طلا، و شما میتونید در بدست آوردن امتیاز با همبازی های خودتون رقابت کنید.

فیلم و تصاویر بازی


 حجم بازی ۷۷۲ مگابایت (نسخه 2.2 + تمام DLCها)

دانلود بازی Gauntlet Slayer EditionOperating system: Windows Vista / Windows 7/8
Processor: Intel Core2 Duo 2.4 GHz or other equivalent
RAM: 2 GB
Video Card: 512 MB with support for DirectX10 (NVIDIA GeForce 9800 / ATI Radeon HD 2600 XT)
Free hard drive space: 2 GB


0 0 رای
امتیاز بازی
اشتراک
اشتراک در
guest

97 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
ورود
در حال بارگذاری ...
ثبت‌نام

New membership are not allowed.

در حال بارگذاری ...