تماس با مدیر

راه‌اندازی وبلاگ بازی‌های 4 نفره برمیگرده به تابستان 1391، زمانی که هنوز بازی‌های چند نفره زیادی وجود نداشت. سایت استیم هنوز تگی برای بازی‌های چند نفره در نظر نگرفته بود و برای پیدا کردن بازی‌های چند نفره کامپیوتری باید داخل فروم‌ها جسجتو میکردم.

بازی‌های چند نفره کامپیوتری از چند جهت برای من مهم بنظر رسید. تعاملاتی که بازیکنان در خلال بازی‌های چندنفره با هم دارند، می‌تواند تمام مضررات بازی‌های رایانه‌ای را خنثی کند. غرق شدن در بازی، انزوا، اعتیاد، پرخاشگری، فرار از مسئولیت‌های اجتماعی، پوچ گرایی، خود بزرگ بینی و … هیچکدام در خلال بازی‌های چند نفره اتفاق نمی‌افتند و یا قابل کنترل هستند.

مسئله‌ای که برخی مطرح میکنند این است: «همیشه که نمیشود چند نفره بازی کرد!». راهکار برنامه ریزی است. والدین علاوه بر اینکه خود برای بازی‌های رایانه‌ای همراه فرزندانشان وقت خواهند گذاشت، باید فرصتی را ایجاد کنند تا فرزندان دوستان خود را به خانه دعوت کنند و بتوانند بازی‌ها را بصورت چند نفره تجربه کنند. راهکار دیگر استفاده از محتواها و محصولات تفریحی دیگر در کنار بازی‌های رایانه‌ای است. والدین باید بدانند کتاب و بازی‌های رومیزی زیادی پیدا می‌شوند که برای کودکان و نوجوانان لذت بخش باشند و می‌توانند از آنها برای پرکردن اوقات فراغت فرزندانشان استفاده کنند.

از طریق فرم زیر پیام‌های شما به دست من می‌رسد و با خوشحالی آنها را خواهم خواند. پاسخ پیام شما فقط از طریق ایمیل خواهد بود پس لطفا آدرس ایمیل خود را با دقت وارد کنید.

  • برای معرفی بازی جدید از فرم «معرفی بازی» استفاده کنید.