نسخه ی اولیه بازی Spelunky سال ۲۰۰۹ برای کامپیوتر منتشر شده بود اما امکان چند نفره بازی کردن رو نداشت. اما نسخه HD رو میشه چهار نفره هم بازی کرد.

اطلاعات بازی


حداکثر تعداد بازیکن: چهار نفره

مناسبترین گروه برای این بازی: دوستان (بالای ۲۰ سال)

Spelunky یک بازی مستقله که تا حالا جوایز متعددی برنده شد!

کیفیت بازی در حالت چند نفره


سایت co-optimus به این بازی برای حالت چند نفره ی بازی امتیاز ۳.۵ از ۵ داده در حالی که برای حالت تک نفره ی بازی امتیاز ۴.۵ داده. یعنی حالت چند نفره ی بازی نسبت به حالت تک نفره تقطه ضعفهایی داره. مهمترین ضعفی که عنوان کرده اینه که بازی در حالت چند نفره دستاورد های شما رو ذخیره نمیکنه و هر بار که از بازی خارج بشید دوباره  باید از اول بازی کنید. اما برای حالت تک نفره ی بازی Spelunky اینطور نیست و این مشکلات رو نداره. البته این گزارش برای نسخه ی آپدیت نشده ی بازی میشه و خبر ندارم آیا در نسخه ی آپدیت شده ی بازی این نقاط ضعف برطرف شده باشند یا نه.

علت بالای ۲۰ سال بودن این بازی اینه (البته من میگم، جای دیگه این حرف رو نمیزنن) که چند نفره بازی کردنش خیلی سخته و نیاز به همکاری خیلی بالایی داره و برای سنین پایین تر میتونه خیلی اعصاب خوردکن باشه، اما بزرگتر ها میتونن با سختی ها بهتر کنار بیان. حالا فرض کنیم شما در این بازی حرفه ای هستید و یک غیر حرفه ای بخواد با شما بنشینه اینو بازی کنه، اصلا نمیشه. فیلمی که برای این بازی گذاشتم، بازی دوتا حرفه ای رو نشون میده.

برای استفاده از دسته ی گیم پد در این بازی شما نیاز به استفاده از برنامه ی x360ce دارید.

فیلم و تصاویر بازی


حجم ۱۴۷ مگابایت

دانلود بازی Spelunky HD

OS: Microsoft® Windows® XP / Vista / 7 / 8
Processor: Intel Core 2 Duo 2.8GHz or equivalent processor
Memory: 2 GB RAM
Graphics: 3D graphics card
DirectX: Version 9.0c
Hard Drive: 200 MB available space
Additional Notes: Xbox 360 controller or other XInput-compatible controller

  • Like!
    0
مدیر سایت محمد حسن - مدیر سایت منظور از بازیهای چند نفره، بازی های لوکال (آفلاین) هستند که چند نفر می تونند روی یک کامپیوتر با هم بازی کنند. تمام بازی های معرفی شده در این سایت چنین خاصیتی رو دارند.
محمد حسن نویسنده ی 296 نوشته های برتر.

پرسش و پاسخ

دیدگاه خود را در میان بگذارید

شما باید با نام کاربری خود وارد شوید تا امکان ارسال دیدگاه را داشته باشید.به ما رای دهید!