Gish_1

حداکثر تعداد بازیکن: دو نفر
مناسبترین گروه برای این بازی: دوستان

Gish در واقع موجودی ژله ای مانند و شش کیلوییست که هیچگونه عضوی درون بدنش وجود ندارد , بغیر از دو تا چشم زرد درخشنده و تعدادی دندون تیز و برنده ! ماجرا از اینجا شروع میشه که دوست جناب Gish که اتفاقا یک انسان مونث هم هست توسط نیرویی پلید دزدیده شده و به اعماق زمین برده میشه. Gish هم مثل همه ی داستانهای دیگه , تصمیم میگیره که بره و دوستش رو نجات بده.

گیم پلی بازی بر اساس چهار قابلیت اصلی Gish , انجام می پذیرد :

پرش:
پرش از سکویی به سکویی دیگر برای رسیدن به مناطق پر ارتفاع تر. در ضمن Gish می تواند با انقباض و انبساط بدن خود , ارتفاع پرش خود را افزایش دهد.

لغزندگی:
قابلیتی که به Gish امکان لغزش از تونلها و معابر باریک و تنگ و بعضی مواقع سر خوردن از زیر سنگها را می دهد.

سنگینی:
باعث می شود که وزن Gish و همچنین سختی و مقاومت او در برابر سقوط از ارتفاع زیاد افزایش یابد. همچنین امکان کشتن دشمنان و خراب کردن بعضی از سنگها نیز تنها با این قابلیت , امکانپذیر است.

چسبناکی:
با این قابلیت , تیغهایی ریز در اطراف Gish , پدیدار می شوند و این امکان را به او می دهند تا بتواند خود را به اکثر سطوح (نه همه ی آنها ) چسبانده و بدینوسیله از سقف و دیوار آویزان شده و به آرامی از آنها بالا رود.

از کلیدهای چهارجهته برای حرکت در جهات مختلف و از کلید Space مثل همیشه برای پرش و از کلیدهای A , S , و D نیز برای سه قابلیت نامبرده استفاده می شود. با کمک برنامه ی Xpadder نیز می توان از گیم پد استفاده کرد.

مناطق موجود در بازی از تنوع خوبی برخوردارند ولی اشکالی که می توان به آنها گرفت , تاریک بودن بیش از حد آنهاست. هر منطقه نیز از چندین مرحله ی بسیار کوتاه تشکیل شده. با هر بار بازی کردن , باید تمام مراحل هر منطقه به اتمام برسد تا منطقه ی بعدی به عنوان نقطه ی Save شما ذخیره شود. اگر در میانه ی هر مرحله از بازی خارج شوید یک جان از جان های شما کم می شود و به نوعی کار را برای شما سخت می کند.

در پایان هر منطقه , با یک غولآخر متفاوت روبرو می شوید که برای کشتن هر کدام باید از روشی متفاوت استفاده کنید. بازی بیشتر از اصول اکشن و سرعت عمل استفاده می کند ولی در بعضی از مراحل و در مواجهه با بعضی از دشمنان , باید به حل تعدادی پازل نسبتا ساده پرداخت که بازی را از یکنواختی خارج می کنند.
موزیکهای استفاده شده در بازی نیز بسیار خوب انتخاب شده اند و بر هیجان بازی می افزایند. گرافیک بازی کاملا بصورت دوبعدی طراحی شده (هم شخصیتها و هم مراحل) و این کار با زیبایی خاصی صورت گرفته و همانطور که قبلا گفتم , تنها ایرادات وارده تاریک بودن بیش از حد بعضی از مراحل و کمی کوتاهی بازیست. امکان ساخت و ویرایش مراحل نیز در بازی گنجانده شده.

قرار بود با توجه به موفقیتهایی که این بازی کسب کرد , بازی دوم آن هم ساخته شود و تا چند سال این قضیه همچنان پا برجا بود که متاسفانه در سال 2009 , با جدا شدن سازنده ی اصلی از شرکت بازیسازی , نسخه ی دوم بطور کامل منتفی شد.

محمد حسن میگه: فقط بخش رقابتی بازی دونفره میشه و بخش داستانی بازی تک نفره است.

 • Like!
  0

پرسش و پاسخ

۶ دیدگاه

 1. amirmuhamad تیر ۱۱, ۱۳۹۴ در ۱۲:۰۰ ب.ظ -

  عالیه

 2. ALI0098
  ALI0098 تیر ۱۱, ۱۳۹۴ در ۱:۲۴ ب.ظ -

  من دانلودش کردم ولی وقتی میخوام برم توی بازی یک پنجره باز میشه و سه تا گزینه داره توی بازی هم نمیره لطفا کمک کنید.

 3. raya2
  raya2 تیر ۱۳, ۱۳۹۴ در ۲:۰۶ ق.ظ -

  ورژن 1.6.1 از بازی هم موجوده. ممد حسن, تو همون بازیهای هاردی که بهت دادم هستش.
  یه بازی قدیمی خیلی خوب از مک میلن. گرافیک خوب و گیم پلی عالی. نباید از دستش داد.

 4. جواد مرداد ۲۲, ۱۳۹۴ در ۶:۳۲ ب.ظ -

  بازی جالبی به نظر میاد!!دونفره نمیشه چرا؟؟؟

دیدگاه خود را در میان بگذارید

این شما هستید وارد شدید جهت ارسال دیدگاه.به ما رای دهید!